Jakiego rodzaju drewna użyć do produkcji mebli?

Ilość gatunków drzew jest przeogromna, nawet jeśli nie będziemy wybiegali myślami w kierunku egzotycznych krajów i skupimy się tylko na drzewach rosnących w naszej szerokości geograficznej. Z tymi drzewami do czynienia będzie miał właśnie tartak w Kole. Warto jest się im dokładnie przyjrzeć, ponieważ kiedy potrzebujemy drewna, będziemy z niego korzystali w bardzo konkretnym celu i cel ten musi się pokrywać z właściwościami drewna. Tartak Koło potnie nam wszystko i zrobi to tak, jak tego będziemy chcieli. Ważne jest tylko, byśmy złożyli odpowiednie zamówienie. O co zatem poprosić tartak w Koninie, jeśli zabieramy się za stworzenie mebli i oczekujemy dobrego efektu?

Meble dębowe

Jeśli tartak Konin przygotuje na nasze meble deski z dębów rosnących w polskich lasach, będziemy mieli na pewno bardzo wytrzymałe produkty, które przetrwają w naszej rodzinie kilka pokoleń. Trzeba mieć jednak na uwadze, że tartak w Słupcy przygotuje dla nas drewno bardzo ciężkie, więc jeśli robimy biurko, na pewno będzie to znakomite rozwiązanie. Jeśli robimy stół i krzesła, oczywiście też, ale trzeba mieć na uwadze, że będą to meble bardzo ciężkie i trudne do przestawiania. Można je pięknie ozdobić i ornamenty przetrwają bardzo długo, ale ograniczenia czysto praktyczne będą cały czas istniały. Tym niemniej, możemy liczyć na bardzo ładna kolorystkę naturalną oraz mocno zaznaczone słoje, co zwłaszcza w połączeniu z delikatnymi formami wykańczania, da nam naprawdę znakomite efekty. – www.tartakkolno.com.pl

Meble sosnowe

Tartak Słupca najczęściej przygotowuje do produkcji mebli drewno sosnowe. Jego największą zaletą co prawda jest cena, ale nie tylko dlatego tartaki we Wrześni się z nim tak często mierzą. Sosna uchodzi za drewno, które pomaga alergikom poprzez usuwanie naelektryzowanych cząsteczek kurzu z powietrza. Co więcej tartak Września jest w stanie to drewno przygotowywać szybko i efektywnie nawet z nienajlepszego surowca. Wielką zaletą mebli sosnowych jest także ich niewielka waga. Przy zachowaniu przyzwoitej wytrzymałości uzyskuje się meble, które łatwo jest przenosić czy przestawiać. Na pewno nie dorównują wytrzymałością dębowi i nie są tak wszechstronne jak buk, ale z pewnością można dzięki nim uzyskać wnętrza bardzo ciepłe i przytulne. Jest to rozwiązanie przede wszystkim do domu, zwłaszcza do sypialni czy pokoju dziecka, gdzie nie spodziewamy się wielkiego zużycia mebli.